Otevřít menu

Na úvodní stranu MÍSTNÍ KNIHOVNA MOUTNICE

Návštěv :
Celkem : 2432
Týden : 13
Dnes : 0

Od roku 2016 se Místní knihovna Moutnice nachází v nové budově obecního úřadu. Je zde k dispozici téměř pět tisíc knižních titulů. Mimo díla, která si u nás můžete půjčovat stále, si můžete půjčit také knihy z tzv. výměnného fondu, jež jsou dvakrát ročně obměňovány. V knihovně se nachází počítač s připojením k internetu a tiskárna. Pokud se chcete posadit a knihu prolistovat, máte možnost u některého ze stolů, které se liší velikostí pro dospělé a pro děti.

 

V průběhu roku jsou pořizovány nové knihy. Jejich výběr závisí zejména na vkusu a zájmu čtenářů. Pokud byste si rádi půjčili konkrétní knihu, která se ale nenachází ve fondu naší knihovny, můžete jejího autora a název sdělit osobně knihovnici během otevírací doby nebo napsat na email knihovna.moutnice@email.cz. Její pořízení nemůžeme zaručit, ale je pravděpodobné, že se kniha v knihovně objeví, pokud o ni projeví zájem více čtenářů.

 

Od ledna roku 2016 půjčujeme knihy prostřednictvím elektronické databáze a příslušných kódu. To umožní čtenářům přístup k evidenci knih půjčených a knih, které jsou k dispozici. Zároveň mohou spravovat svůj vlastní účet a mít tak přehled o knihách, které již přečetli a které mají půjčené. Více informací o novém způsobu půjčování knih získáte u vaší knihovnice.

 

Roční poplatek za využívání knihovny činí 50 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti a mládež.

 

Prostory knihovny slouží také jako obřadní síň a zasedací a volební místnost.