Otevřít menu

Na úvodní stranu MÍSTNÍ KNIHOVNA MOUTNICE

Návštěv :
Celkem : 2432
Týden : 13
Dnes : 0

Jižní Morava čte

 

Vyhlášení soutěže Jižní Morava čte
Na začátku školního roku jsme se v moutnické základní škole sešli s místními dětmi, abychom si přečetli něco o založení naší obce a k této příležitosti vyhlásili soutěž Jižní Morava čte. Projekt Jižní Morava čte je literární a výtvarná soutěž pro děti od 4 do 15 let na téma ,,Příběhy mého kraje" financovaná Jihomoravským krajem. Úkolem dětí bylo vytvořit dílo na motivy příběhů a legend daného místa či regionu a ty odevzdat do konce října v místní knihovně.

 

Čtení se Zdeňkem Železným
Dne 27. září navštívil naši knihovnu v rámci projektu Jižní Morava čte vyškovský spisovatel Zdeněk Železný. Jeho tvorba je určena především dětem a mládeži, a proto byla akce uspořádána pro žáky základní školy. Pan Železný nás seznámil se svými knihami, děti se dozvěděly, co je zapotřebí, aby vznikla kniha a také si společně zazpívaly jeho zhudebněnou básničku.

 

Čtení z knihy Moutnice
Aby mohly děti pracovat na svých dílech, bylo potřeba se dovědět bližší informace z historie Moutnic. Sešli jsme se proto opět v místní škole, kde se děti rozdělily do skupinek a společně pročítaly knihu Moutnice. Nalezené informace se potom staly inspirací pro tvorbu jak literárních, tak výtvarných a literárně-výtvarných prací.

 

Putování za rytířem Mutinou
V rámci projektu Jižní Morava čte se děti vypravily na vycházku na kopec zvaný Šulcák, kde měl údajně stát hrad rytíře Mutiny, bájného zakladatele obce Moutnice.

 

Vyhlášení vítězů
Listí již opadalo ze stromů a my jsme se s dětmi z moutnické základní školy opět sešli, abychom vyhlásili vítěze soutěže Jižní Morava čte. Odevzdáno bylo celkem 27 prací z literární, výtvarné a literárně-výtvarné kategorie. Všechny děti odvedly skvělou práci, ale vítěz může být jen jeden. V tomto případě máme vítězů šest. V literární kategorii se na prvním místě umístila Izabela Nykodymová, v soutěži výtvarné uspěla Silvie Aljoševová a první místo v literárně-výtvarné kategorii obsadila skupina Daniely Fibichové, Kristýny Handlové, Štefana Husáka vedena Štěpánem Oprchalem. Vítězové se v prosinci zúčastní slavnostního vyhlášení v Brně v divadle Polárka a na hvězdárně. Všem dětem děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

 

 

Více informací naleznete na stránkách: http://jiznimoravacte.cz/

 

OBRÁZEK : logo-cteni.png